Obejrzyj Apilandia w Kleczy Dolnej Zobacz

Czy wiesz, ile zawdzięczamy pszczołom? Gdyby nie one, to pewnie nie mielibyśmy co jeść. Dlatego tak ważne jest, by zdobywać coraz większą wiedzę na ten temat oraz by przekazywać ją dzieciom. Wiedzę tę można poznać w Apilandii, czyli interaktywnym centrum pszczelarstwa.

Zwiedzanie centrum

Interaktywne centrum pszczelarstwa, czyli Apilandia jest miejscem, które z uśmiechem zwiedzi cała rodzina. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z rolą pszczół w życiu ludzi. Wyjaśniana jest też znaczenie pszczół dla istnienia roślin i zwierząt. W Apilandii tłumaczona jest też funkcja jaką pełni pszczelarz i to w jaki sposób dba o swoje owady. Co ciekawe, uczestnicy zwiedzania mogą sami przez kilka chwil pobawić się w pszczelarza. I to wszystko z wykorzystaniem interaktywnych narzędzi, które nawet proste czynności wynoszą na nowy poziom.

Apilandia, czyli miejsce przyjazne dziecku

Ale to jeszcze nie wszystko! W centrum można też obejrzeć wiele prezentacji, które pokazują jak pracują pszczoły miodne, jak zachowują się w ulu i co robią poza nim. W Apilandi jest też specjalna oferta dla szkół i innych grup zorganizowanych. Skupia się ona nie tylko na zwiedzaniu centrum, ale także na przeprowadzeniu ciekawych warsztatów dla uczestników. Dlaczego Apilandia? Bo Apis mellifera to łacińska nazwa pszczoły miodnej, która w tym miejscu jest prawdziwą i niekwestionowaną królową.

Miejsce i bilety do centrum

Apilandia mieści się w Kleczy Dolnej w województwie małopolskim. Bilet normalny do centrum kosztuje 17 zł, a ulgowy 15 zł. Można też skorzystać z oferty na tańsze bilety rodzinne. Ich cena różni się w zależności od tego, ile dzieci obejmuje. Najmniejszy możliwy bilet rodzinny (dla dwóch dorosłych i jednego dziecka) kosztuje 39 zł. Oczywiście bilety grupowe opłacają się bardziej. Dlatego też wyjście całą rodziną jest wyjątkowo dobry pomysłem. To szansa na to, by za niewielką cenę spędzić z dziećmi wartościowy i rodzinny czas. Przy okazji masz też szansę na to, by nauczyć najmłodszych tego, jak ważne dla naszej przyszłości są pszczoły i dlaczego musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy by nie wyginęły.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 16:00
  • Wtorek09:00 - 16:00
  • Środa09:00 - 16:00
  • Czwartek09:00 - 16:00
  • Piątek09:00 - 16:00
  • Sobota10:00 - 14:00