Obejrzyj Centrum Nauki Experyment w Gdyni – must have na wakacjach z dzieckiem! Zobacz

Czy nie denerwuje Cię czasem zachowanie dzieci? W ich wieku z pewnością aktywniej spędzałeś czas. Biegałeś za piłką, ganiałeś z kolegami po lesie, zbierałeś jagody. Tymczasem to pokolenie internetowych zombie najlepiej bawi się… przed ekranami smartphone’ów.

Zmieńmy to! Najlepszą okazją do zacieśnienia więzów rodzinnych są wakacje. Warto je spędzić w Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

 

Jest to interaktywna wystawa skierowana przede wszystkim do młodych naukowców. Nasze dzieci będą mogły się wcielić w rolę inżynierów, których praca – w przeciwieństwie do ukochanego Minecrafta – odsłoni tajemnice fizyki.

 

Zacznijmy od wystawy HYDROŚWIAT. Po wejściu do galerii powitają nas cudowne wynalazki, rodem z filmu science – fiction. Wyda się to tak niespotykane, że z pewnością postanowimy zakazać pociechom dotykania czegokolwiek. Zupełnie niepotrzebnie! Centrum Nauki Experyment to miejsce przyjazne dziecku. Dlatego cały sprzęt jest odporny na ich niszczycielskie moce. Co więcej, w razie jakichkolwiek problemów, nasi specjaliści doskonale poradzą sobie z naprawą.

Kiedy już uporamy się z pierwszym lękiem, będziemy mogli w pełni skorzystać z interaktywnego stanowiska. Dzieci poznają tu podstawowe prawa związane z przepływem wody, ciśnieniem, śluzą, tamą, śrubą Archimedesa. Ponadto wytworzą swój własny wir!

 

Kolejną stałą ekspozycją jest DRZEWO ŻYCIA. Zgodnie z nazwą nawiązuje do świata natury. Odwiedzający staną do wirtualnego wyścigu z najszybszymi zwierzętami, na własnej skórze odczują trzęsienie ziemi, przez chwilę spojrzą na świat oczami zwierząt. Zobaczą także stanowiska paleontologiczne. Dla niezainteresowanych światem przyrody także coś się znajdzie: widowiskowy taras umieszczony właśnie w tej części obiektu.

 

Nie zamierzam opisywać tu całej oferty Centrum Nauki Experyment. To należy zobaczyć na własne oczy! Na szczęście nie trudno tam trafić.

W dodatku tuż obok funkcjonuje parking wielopoziomowy. Jeśli podróżujemy z małymi dziećmi, nie powinniśmy mieć problemów. Ponadto budynek wyposażono w liczne udogodnienia: punkty gastronomiczne, toalety, przewijaki.

Centrum Nauki funkcjonuje już od ponad dziesięciu lat przy Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Jako jeden z pierwszych tego typu obiektów cieszy się wzrastającym z każdym rokiem zainteresowaniem. Dlatego też zespół koordynujący zdecydował o udostępnianiu go także w niektóre święta. Szczegółowy wykaz znajdziemy na stronie głównej.

 

Ogromną rolę odgrywa stosunkowo niska cena biletów – 12 zł/osobę z przysługującą ulgą, 20 zł/pełny bilet. Ponadto dodatkową zaletą są długie godziny otwarcia: w tygodniu od 9.00 do 18.00, w weekendy natomiast 10.00 – 19.00. Jedynie poniedziałki pozostają wyłączone z planów. Jest to dzień serwisowania, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania sprzętu.

 

Choć na kilka godzin oderwijmy swoje pociechy od smartphone’ów! Bez ceremonii zapakujmy swoją rodzinę do samochodu. Niech nie obchodzi nas dojazd – strona główna Centrum Nauki Experymet oferuje szczegółowe instrukcje dojazdu z dowolnego punktu w Polsce. Wyruszmy do Gdyni, miejsca, w którym dzieci poznają prawa rządzące światem natury.

 

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 18:00
  • Wtorek09:00 - 18:00
  • Środa09:00 - 18:00
  • Czwartek09:00 - 18:00
  • Piątek09:00 - 18:00
  • Sobota09:00 - 19:00
  • Niedziela09:00 - 19:00
  • Cennik 12 - 20

Claim This Listing