Będąc w stolicy z pewnością warto wybrać się ze swoimi pociechami do Centrum Nauki Kopernik. To idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu w ciekawy i rozwijający sposób.

 

Lokalizacja

Centrum Nauki Kopernik mieści się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie. Do centrum można dojechać korzystając z autobusów linii 105, 118, 127, 185, 102, 162. Można również skorzystać z metra – Stacja Nauki Kopernik. Jest również dobra wiadomość dla odwiedzających Warszawę turystów, którzy są zainteresowani wizytą w centrum. Bezpośrednio z dworca PKP do Centrum Nauki Kopernik można dojechać autobusem linii 127.

 

Ceny wejścia

Bilet normalny do centrum w dni powszednie kosztuje 31 zł, natomiast w weekendy, wakacje oraz święta to koszt 33 zł. Osoby do tego uprawnione, mogą dokonać zakupu biletu ulgowego. Taki bilet można uzyskać w cenie 21 zł w dni powszednie oraz 22 zł w weekendy, wakacje oraz święta. Kto może dokonać zakupu biletu ulgowego? Są to uczniowie, studenci, emeryci, renciści, posiadacze Karty Polaka (po jej okazaniu), seniorzy powyżej 65. roku życia, a także osoby z niepełnosprawnością. Bilet umożliwia wejście na teren centrum, korzystanie z jego atrakcji i uczestnictwo w szeregu pokazów. Na terenie centrum znajduje się także Planetarium Niebo Kopernika, w którym istnieje możliwość obejrzenia szeregu seansów, są one jednak dodatkowo płatne. Ich cena waha się od 16 zł do 30 zł. Dla dzieci, które nie ukończyły 2. roku życia, wstęp jest bezpłatny.

 

Atrakcje

W centrum znaleźć można ponad 400 eksponatów, które są pogrupowane tematycznie. Znajdziemy tu na przykład strefę eksperymentowania, pozwalającą na samodzielnie eksperymenty na ponad 200 eksponatach, które tworzą 19 grup tematycznych. Działy poświęcone są zarówno człowiekowi, procesom biologicznym zachodzącym w przyrodzie, czy też zjawiskom fizycznym, takim jak fale i prąd. Eksponaty są bardzo ambitne i pouczające. Pozwalają na samodzielne badania, szukania odpowiedzi i popełniania błędów.

 

Można także skorzystać z wizyty w Teatrze Wysokich Napięć, gdzie uzyska się wiele interesujących informacji na temat elektryczności. Spektakle odbywają się przez cały tydzień o różnych godzinach.

 

Animatorzy uzupełniają wizytę w centrum o szereg różnych, interesujących pokazów, mających związek ze zjawiskami, z którymi spotykamy się na co dzień.

 

Warto wziąć udział także w szeregu warsztatów poświęconym kilkunastu tematom, gdzie w niewielkich grupach samodzielnie można wykonywać ciekawe zadania.

 

Centrum Nauki Kopernik oferuje mnóstwo atrakcji, które nie pozwolą nudzić się ani przez chwilę. Z pewnością to miejsce przyjazne dziecku, które doskonale wpłynie na jego rozwój, zwiększy kreatywność i zapewni dużo uśmiechu na twarzy.

 

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 17:00
  • Wtorek09:00 - 17:00
  • Środa09:00 - 17:00
  • Czwartek09:00 - 17:00
  • Piątek09:00 - 17:00
  • Cennik 21 - 33

Claim This Listing