Hevelianum jest muzeum nauki, które zlokalizowane jest na obszarze dawnego Fortu Góry Gradowej w Gdańsku. Jest to miejsce z szeregiem ciekawych atrakcji dla dzieci w różnym wieku i warto zapoznać się z jego ofertą.

Dookoła Świata

Wśród najciekawszych wystaw, jakie można znaleźć w Hevelianum Gdańsk, wskazuje się “Dookoła Świata”. Jest to wystawa przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Jej zwiedzanie trwa około godziny, a podczas niego można się zapoznać z aż dziewięćdziesięcioma interaktywnymi stanowiskami, które na pewno wyposażą dziecko w wiedzę dotyczącą otaczającego je świata.

Łamigłówka

Kolejną fantastyczną atrakcją w Hevelianum jest “Łamigłówka”. Wystawa przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych, a średni czas jej oglądania wynosi trzydzieści minut. Podczas zwiedzania wystawy można zapoznać się z magicznym światem matematyki w różnych odsłonach. Matematyczne ciekawostki na pewno zainteresują każdego gościa, ponieważ przedstawiane są w bardzo ciekawy sposób.

Z Energią!

Wystawa “Z Energią!” to kolejna fantastyczna propozycja dla dorosłych i młodzieży, której zwiedzanie trwa około sześćdziesięciu minut. Wystawa dotyczy energii, a także różnych jej przemian. Na obszarze wystawy można znaleźć kilkadziesiąt stanowisk, które są rozlokowane aż na dwóch poziomach. Wystawa jest interaktywna i można zdobywać na niej nową wiedzę, a także wywoływać różnorodne doświadczenia oraz je obserwować.

Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk

Gdańsk Hevelianum to miejsce, w którym można znaleźć także wystawę “Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk”. Wystawę mogą oglądać zarówno dorośli, jak i młodzież. Zobaczenie wszystkich czternastu ekspozycji trwa około czterdziestu minut. Ekspozycje znajdują się w obiektach pofortecznych, czyli dawnych schronach. Dzięki nim można odczuć niepowtarzalny charakter tego miejsca oraz przenieść się w czasie. Wystawa doskonale sprawdzi się wśród wszystkich miłośników zabytkowych fortyfikacji. Oprócz tego można z niej podziwiać fantastyczną panoramę Gdańska, która zachwyci każdego.

Hevelianum bez Barier

“Hevelianum bez Barier” to wystawa przeznaczona dla młodzieży oraz dorosłych w różnym wieku, ze szczególnym nastawieniem na osoby z niepełnosprawnościami. Na wystawie można znaleźć liczne udogodnienia, takie jak na przykład wygodne poręcze. Na wystawie można zdobyć większą ilość informacji na temat dziejów Góry Gradowej, które były bardzo burzliwe. Zwiedzanie wystawy trwa około dwudziestu minut, a podczas niego można zapoznać się z wieloma informacjami, które są zaprezentowane w bardzo przystępny sposób.

Zabawy z Historią

Wśród wystaw przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych można wskazać także “Zabawy z Historią”. Zwiedzanie tej wystawy trwa około dwudziestu minut, a podczas niego można zapoznać się z różnymi informacjami na temat wojskowości, zarówno tajnikami działań, jak i wykorzystywanym sprzętem. Wystawa umieszczona jest w Baterii Moździerzy, co dodaje jej atrakcyjności.

Warsztat Wyobraźni

“Warsztat Wyobraźni” to propozycja dla najmłodszych turystów. Warsztaty trwają około czterdziestu pięciu minut i mogą dotyczyć bardzo zróżnicowanych tematów. Dzięki braniu w nich udziału dziecko może rozwinąć swoje zdolności manualne, a także kreatywność. Jest to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu, która pobudza ciekawość świata u dzieci.

Cennik

Hevelianum cennik jest zróżnicowany ze względu na wybór rodzaju atrakcji. W ofercie Hevelianum można znaleźć zarówno bezpłatne wystawy, jak i atrakcje płatne. Szczegółowy cennik oraz dostępne zniżki można znaleźć na stronie internetowej hevelianum.pl.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Wtorek08:00 - 16:00
  • Środa08:00 - 16:00
  • Czwartek08:00 - 16:00
  • Piątek08:00 - 16:00
  • Sobota10:00 - 18:00
  • Niedziela10:00 - 18:00