Wrocław to piękne miasto, w którym jest wiele atrakcji. Jedną z nich jest Hydropolis. Jest to park edukacyjny, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o wodzie. Całość podzielona jest na strefy, z czego każda dotyczy innego zagadnienia. Jest wiele stanowisk interaktywnych i informacyjnych, przy których można odkryć naturę wody.

Hydropolis Wrocław – strefy tematyczne dla każdego

W centrum wody Hydropolis we Wrocławiu można dotknąć wielu ciekawych eksponatów, zobaczyć repliki, a także interaktywne instalacje, które przedstawiają wodę w różnych perspektywach. Oprócz nauki jest także miejsce do relaksu. Cały obiekt podzielony jest na 7 stref. Pierwsza z nich dotyczy Historii Inżynierii Wodnej. Druga to Człowiek i Woda. Kolejne dotyczą Miasta i Wody, Oceanu Życia, Stanu Wody, Planety Wody i ostatnia Strefy Głębiny. Oczywiście wewnątrz znajduje się także sklep z pamiątkami i kawiarnia. Na początku zwiedzających wita Drukarka Wodna, która ma 46,5 m długości. Jest ona udostępniona zwiedzającym jedynie w okresie wiosennym i letnim. Jest to najdłuższa drukarka w Europie, a więc warto ją zobaczyć. Bardzo ciekawie prezentuje się 65-metrowy ekran, na którym wyświetlany jest film o tym, jak na ziemi pojawiła się woda. Można także w tym samym miejscu zobaczyć kulę ziemską o średnicy 2 metrów, co robi bardzo duże wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i dorosłych. W Strefie Głębiny można naturalnie zobaczyć modele stworzeń, które mieszkają w oceanach i morzach. Jest także replika statku podwodnego, który jako pierwszy dopłynął do najgłębszego punktu ziemi. W strefie Oceanu Życia największe emocje wywołują rafy koralowe i ogromny model rekina. Strefa Historii Inżynierii Wodnej to oczywiście miejsce, w którym można podziwiać wynalazki z dawnych czasów. Jest także możliwość ich przetestowania i sprawdzenia, jak funkcjonowali dawniej ludzie.

Hydropolis Wrocław – atrakcje nie tylko dla dzieci

Hydropolis zostało stworzone oczywiście z myślą o najmłodszych, jednak całość jest tak atrakcyjna i ciekawa, że dorośli także spędzą w tym miejscu wspaniały i ekscytujący czas. Dzieciaki na pewno zachwycą się możliwością zabawy z delfinami grając w multimedialne gry. Będą mogły także wyczyścić rafę koralową czy wejść do kina i obejrzeć film o morskim kamuflażu, czy nadmorskich odkrywcach. Jest to miejsce, do którego licznie przybywają także wycieczki szkolne z całej Polski. Można cały obiekt zwiedzić z audioprzewodnikiem, który polecany jest właśnie grupom zorganizowanym. Dzięki temu każdy będzie mógł ze własnym tempie zwiedzać i przyglądać się poszczególnym eksponatom czy wystawom. W Hydropolis można również zorganizować różnego rodzaju eventy czy pokazy. Do dyspozycji są różne sale, których można użyć jako tła fotograficznego czy planu filmowego. Pewne jest to, że ze względu na dużą ilość atrakcji każdy spędzi w tym miejscu cudowny czas. Dzieci w każdym wieku będą świetnie się bawić, a dorośli w przerwie mogą skorzystać ze strefy relaksu, słuchając szumu wody.

Hydropolis cennik

Bilety wstępu do Hydropolis można kupić na miejscu lub przez Internet. Wejściówka dla jednej osoby to koszt nieco ponad 30 złotych. Można oczywiście kupić także bilety ulgowe lub rodzinne. Hydropolis bilety oferuje także w formie łączonej. Z racji tego, że we Wrocławiu znajduje się najstarsze zoo w Polsce, a także piękny aquapark, to można kupić właśnie bilet łączony, który upoważnia do skorzystania ze wszystkich tych miejsc. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, a czas spędzony z dziećmi na pewno będzie niezapomniany. W Hydropolis jest możliwość nabycia biletu z Kartą Dużej Rodziny lub z kartą Nasz Wrocław. Dostępne są także roczne bilety wstępu oraz bilety dla grup zorganizowanych. Tak bogata oferta sprawia, że można za niewielkie pieniądze zwiedzić to cudowne miejsce, a przy okazji zobaczyć i dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat wody. Przecież woda odgrywa najważniejszą rolę w życiu każdego człowieka i organizmu na tej planecie. Bez wody nic nie przetrwa, a więc warto zrozumieć ten żywioł.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)