Obejrzyj Miniaturowa kolej Makieta Borówiec k. Poznania Zobacz

Dawniej podróż pociągiem była ogromnym przedsięwzięciem. Jeśli już ktoś zdołał zaoszczędzić na bilet i dotrzeć na dworzec, tam nagle zamierał. Z zachwytu. Głośne, dudniące odgłosy toczących się po szynach maszyn, gwizdy konduktora, para tak gęsta, że ciężko było zobaczyć twarze współpasażerów. Podróż zdawała się fantastyczna, wręcz nierealna.

 

Odrobinę tej magii uchwyciła Makieta Borówiec. Ma 250 m2 powierzchni, wciąż trwają prace nad jej prawie dwukrotnym powiększeniem. W ruchu znajduje się 12 w pełni wyposażonych składów pociągowych. Najdłuższy z nich ma sześć metrów długości! Przypomnijmy, że wszystko zbudowane jest w skali H0, czyli 1:87. Makieta Borówiec prezentuje więc wysoki poziom rzemiosła artystycznego.

Z niewiadomych powodów często utożsamiamy podobne konstrukcje z “zabawkami dla dużych chłopców”. Nic bardziej mylnego! Oczywiście sama kolej zdaje się typowo męską dziedziną, być może dlatego, że w czasach parowozów potrzeba było silnych rąk do palenia w piecu napędzającym cały skład. Dziś na przekór to kobiety zostają kolejarzami. A Makieta Borówiec, mimo swoim niewątpliwym sentymencie wobec męskości, to miejsce przyjazne dziecku.

 

Może więc warto poświęcić urlop na zacieśnienie więzów z rodziną? Pomoże w tym wspólna wycieczka. Serdecznie zapraszam do obejrzenia Makiety. Znajduje się ona na malowniczej wsi Borówiec oddalonej o 5 km drogi od Kórnika. Jej dokładny adres to: ul. Uroczysko 1, 62-023 Borówiec. Wystarczy wprowadzić te współrzędne do systemu GPS, by bez trudu trafić do celu.

 

Kiedy już znajdziemy się na miejscu, powinniśmy zakupić bilet. Normalny kosztuje 20 zł, ulgowy (dzieci i studenci) – 15 zł. Im większa grupa, tym mniej płaci. Dlatego najlepiej jest zaprosić jeszcze kilka zaprzyjaźnionych rodzin. Spędzimy czas w miłej atmosferze, a nasze portfele znacząco nie ucierpią.

 

Ponadto przed wyjazdem powinniśmy jeszcze upewnić się, że w tym dniu wystawa będzie otwarta. Zasadniczo grupy organizowane mogą uczestniczyć w pokazie od poniedziałku do piątku, natomiast indywidualni turyści wyłącznie w dniach oznaczonych na stronie: http://borowiecmakieta.pl/terminy-najblizszych-pokazow/. Makieta jest czynna przez cały tydzień.

 

Warto więc ją zobaczyć. Miejsce przyjazne dziecku, swoją magią zachwyca także dorosłych. W dodatku steruje się nim cyfrowo! Budynki mijane przez przejeżdżające pociągi pochodzą z różnych epok, co poszerzy wiedzę naszej pociechy. Wiele pola dla wyobraźni pozostawią też niesamowite efekty dźwiękowe, para, oświetlenie.

Po cóż więc zwlekać? Zapakujmy do samochodu całą rodzinkę i – w drogę!

 

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek13:00 - 17:00
  • Wtorek13:00 - 17:00
  • Środa13:00 - 17:00
  • Czwartek13:00 - 17:00
  • Piątek13:00 - 17:00
  • Sobota11:00 - 17:00
  • Niedziela11:00 - 17:00
  • Cennik 15 - 20

Claim This Listing