Muzeum Dobranocki w Rzeszowie to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci. W Polsce jest to jedyne takie miejsce, w którym dziecko może zapoznać się ze zbiorami związanymi z animacją polską i zagraniczną. Dorośli mogą tutaj pokazać dzieciom bohaterów z ich czasów dzieciństwa; to pomysł na świetną zabawę dla milusińskich.

Muzeum dobranocek Rzeszów – co w nim zobaczymy?

Wśród liczny zbiorów są oryginalne eksponaty, które służyły podczas realizacji filmów. Można więc zobaczyć lalki, scenariusze, liczne rekwizyty, storyboardy czy folie animacyjne. Obejrzeć można różne przedmioty życia codziennego, które zostały udekorowane wizerunkami postaci z bajek, np. figurki, zabawki, plakietki, przewieszki, numizmaty, opakowania po słodkościach, artykuły kosmetyczne, płyty, kasety z nagraniami filmowymi. W Muzeum Dobranocek Rzeszów organizowanych jest wiele różnych wydarzeń kulturalnych, warsztatów, zajęć artystycznych, spotkań, konkursów.

Muzeum Dobranocki w Rzeszowie – jakie postaci z bajek spotkamy?

Dobranocki szybko zyskały na popularności. Dzieci z niecierpliwością czekały na dziewiętnastą godzinę. Pierwsze dobranocki trwały krótko, bo około dziesięciu minut. “Jacek i Agatka” to dobranocka, którą wyemitowano w 1962 roku przez Telewizję Polską. Dwie drewniane pacynki nakładane były na palce, a ich przygody oparte na błahych problemach miały bawić i uczyć dzieci. Program rozrywkowo-edukacyjny dzieci szybko pokochały.

“Różne Przygody Gąski Balbinki” to polska nieanimowana produkcja, która oparta była na przedstawieniu kilkunastu nieruchomych rysunków i podłożeniu dialogu. Główną postacią była tytułowa Gąska Balbinka i kurczak Ptyś, który seplenił.

Jednym z pierwszych dobranocek animowanych był “Reksio”. To wielowątkowa fabuła, która opowiadała o przygodach psa o imieniu Reksio i różnych zwierzętach.

“Bolek i Lolek” to popularna dobranocka. Przy udziale tych bohaterów powstała bogata seria odcinków, w których rzadko występowały dialogi. Bolek i Lolek to dwaj bracia. Starszy – Bolek jest wykreowany na pewne siebie dziecko, a młodszy – Lolek na dziecko dobroduszne. Fabuła przedstawia, że każda zabawa dla chłopców może być świetną przygodą.

“Miś Uszatek” to polski krótkometrażowy film animowany. Kultowa dobranocka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Cechą charakterystyczną Misia Uszatka było oklapnięte ucho. Rodziców dobranocka ta satysfakcjonowała, gdyż główny bohater kładł się spać o stałej porze, co pomagało w wychowywaniu dzieci. Miś Uszatek opowiadał dzieciom różne historie swoich przyjaciół – zwierząt.

“Przygody Misia Colargola” to dobranocka polsko-francuskiej produkcji. Fabuła opowiada o Misiu Colargolu, który wolał bawić się zamiast uczyć.

“Mały Pingwin Pik-Pok” to lalkowy serial animowany. Precyzyjnie wykonane kukiełki pokochało rzesze dzieci. Fabuła opowiada o Pingwinie Pik-Poku, który postanowił porzucić rodzinną wyspę i udał się w świat. Pik-Pok opowiada o nowych przyjaciołach oraz doświadczonych przygodach. Poszczególne odcinki trzymają widza w napięciu.

“Przygody Kota Filemona” to polska animacja filmowa, która przedstawia dwa koty mieszkające w wiejskim domu. Bohaterami są także babcia, dziadek, stado kurek, przebiegły lis i inne zwierzątka.

W Muzeum Dobranocki w Rzeszowie spotkamy także takich bohaterów bajek, jak: “Trzy Misie”, “Smerfy”, “Pszczółka Maja”, “Wilk i Zając” i wiele innych.

Muzeum Dobranocek wirtualny spacer – w domowym zaciszu można zobaczyć atrakcje w Muzeum online. Zdecydowanie taki spacer zachęci do odwiedzenia miejsca stacjonarnie.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)