Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie to park edukacyjny, dzięki któremu można poznać prawa fizyki i świat przyrody w sposób sensoryczny. Jest to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę, zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Park zapewni rozrywkę także osobom dorosłym, dlatego jest to idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić wartościowy czas z rodziną.

 

Krakowski Ogród Doświadczeń podzielony jest na strefy: mechanika, hydrostatyka, optyka, akustyka, magnetyzm, Lem-Birynt, Geo-Ogródek oraz Zapachowo. Każda ze stref umożliwia zapoznanie się z wybranymi zjawiskami ze świata fizyki oraz przyrody. Różnego rodzaju eksperymenty stanowią ciekawą formę zdobywania wiedzy. Zamieszczone instrukcje ułatwiają korzystanie z urządzeń. Instalacje interaktywne pozwalają na doświadczenia sensoryczne, które zapewnią nie tylko dobrą zabawę, ale również lepszy rozwój dziecka. Dodatkowe atrakcje to zorbing, żyroskop oraz bungee trampolina.

 

W parku, za dodatkową opłatą, można zorganizować ciekawe wydarzenia. Może to być na przykład ślubna sesja zdjęciowa lub urodziny dziecka. Podczas okazjonalnych imprez, takich jak Dzień Stanisława Lema, Noc Muzeów czy Noc Naukowców, w ogrodzie organizowane są dodatkowe atrakcje, np. warsztaty, edukacyjne, pokazy oraz obserwacja nieba. Każdy, kto posiada dzieci, powinien odwiedzić Ogród Doświadczeń. Jest to miejsce przyjazne dziecku, w którym panuje miła atmosfera.

 

Wstęp do Ogrodu Doświadczeń jest płatny. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 10 zł, przedszkolny 5 zł, a rodzinny 35 zł. Krakowska Karta Rodzinna oraz Krakowska Karta Mieszkańca uprawniają do zniżek. Wstęp wolny mają między innymi dzieci poniżej 3 roku życia, osoby powyżej 70 roku życia, posiadacze Krakowskiej Karty Turystycznej oraz Karty Polaka. Opłata za przewodnika wynosi 35 zł, a przewodnik w języku obcym to koszt 50 zł.

 

Ogród Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie znajduje się przy Alei Pokoju 68, na terenie Parku Lotników Polskich. Jest on dostępny jest dla zwiedzających przez cały tydzień, od połowy kwietnia do końca października. Należy wziąć pod uwagę to, że do parku nie wolno wchodzić ze zwierzętami ani poruszać się po nim na rowerze, hulajnodze, rolkach czy wrotkach.

1 Opinia oOgród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

asiakubich1116

1 Opinie

Doskonałe miejsce

5/ 5

Jeden z najlepszych jak nie najlepszy park doświadczeń w otwartym terenie. Koniecznie trzeba tam iść w ładną pogodę. Ocena 10/10.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 20:00
  • Wtorek09:00 - 20:00
  • Środa09:00 - 20:00
  • Czwartek09:00 - 20:00
  • Piątek09:00 - 20:00
  • Sobota10:00 - 20:00
  • Niedziela10:00 - 20:00
  • Cennik 12 - 18

Claim This Listing