Odwiedzając okolice Łeby, nie można zapomnieć o bardzo ważnym punkcie, w którym wizyta powinna być niezbędnym elementem wycieczki. Mowa o Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym Sea Park w Sarbsku koło Łeby.

 

Sea Park Sarbsk położenie

Park położony jest na terenie gminy Wicko, w odległości 8 kilometrów od Łeby. Obiekt ten jest bardzo dobrze zlokalizowany. Najłatwiej na teren parku dostać się za pomocą własnego samochodu. Można także skorzystać z autobusu.

 

Ile to kosztuje?

Ceny biletów uzależnione są zarówno od osoby, która zamierza skorzystać z atrakcji parku, jak i sezonu, w którym wybierzemy się w to miejsce. Sezon wysoki obowiązuje od lipca do sierpnia. Wtedy to za bilet normalny trzeba zapłacić 59 zł, za ulgowy 49 zł, bilet grupowy to koszt 29 zł, natomiast dzieci do lat 4, wchodzą za symboliczną złotówkę.

 

W sezonie niskim, ceny są niższe. Bilet normalny kosztuje wówczas 49 zł, ulgowy 39 zł, grupowy 29 zł, natomiast dzieci do lat 4, korzystają z parku za 1 zł.

 

Do zakupu biletu ulgowego uprawnieni są emeryci, renciści, dzieci i młodzież do 18 roku życia, a także osoby niepełnosprawne.

 

Atrakcje

Na terenie parku znajdziemy foki bałtyckie, kotiki południowo-amerykańskie, uchatki kalifornijskie i foki szare. Przedstawicieli tych gatunków można podziwiać w basenach, w których zażywają kąpieli. W wyznaczonych godzinach, można być również świadkiem karmienia, co z pewnością na długo zapadnie w pamięci zwiedzających. Pokazy te cieszą się ogromną popularnością. Na widowni, z której można podziwiać karmienie, może zmieścić się nawet 500 osób, lecz mimo to czasem trudno o wolne miejsce.

 

Można również wybrać się do oceanarium prehistorycznego 3D. Oceanarium powstało przy współpracy z paleontologami i wykorzystaniu technologii 3D. Dzięki temu udało się zrekonstruować stworzenia wodne, żyjące w głębinach oceanów miliony la temu. Na zwiedzających czekają tutaj labirynty pełne akwariów, którymi są ogromne ekrany 3D. Wszystkie stworzenia, odwzorowane są w swoich naturalnych rozmiarach. Oceanarium znajdujące się na terenie parku, to jedna z najbardziej innowacyjnych atrakcji. Na pewno przypadnie do gustu dzieciom.

 

Swoje kroki skierować można także do parku miniatur latarni morskich. Znajdziemy tam odwzorowane repliki popularnych latarni, mieszczących się w polskich miastach. To ciekawy sposób na urozmaicenie wypoczynku nad morzem.

 

Warto odwiedzić również muzeum marynistyczne lub wziąć udział w seansie na terenie kina 5D.

 

Jak widać rozrywki z pewnością nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie. Po tych wszystkich emocjach, warto chwilę odpocząć i skorzystać z oferty gastronomicznej, znajdującej się na terenie parku.

 

Sea Park to miejsce przyjazne dziecku, bowiem zawiera w swej ofercie wiele atrakcji, które mogą zaciekawić i rozwinąć zainteresowania u młodego człowieka. Dlatego właśnie warto odwiedzić to miejsce z dzieckiem.

 

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 19:00
  • Wtorek09:00 - 19:00
  • Środa09:00 - 19:00
  • Czwartek09:00 - 19:00
  • Piątek09:00 - 19:00
  • Sobota09:00 - 19:00
  • Niedziela09:00 - 19:00
  • Cennik 49 - 69

Claim This Listing