Sztolnia Królowa Luiza jest jedną z dawnych kopalni węglowych znajdujących się w Polsce. Wchodzi ona w skład Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

 

O Sztolni Królowej Luizy

 

Sztolnia Królowa Luiza jest określana jako Kompleks Sztolnia Królowa Luiza. Mieści się on w Zabrzu i posiada trzy główne lokalizacje: przy ulicy Wolności 408-410, ulicy Maurycego Mochnackiego 12 oraz przy ulicy Karola Miarki 8. Natomiast ofertę edukacyjną obiekt realizuje głównie w podziemiach Kopalni Królowa Luiza, czyli przy ulicy Mochnackiego. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli, w poniedziałki jest zamknięte. Od wtorku do piątku pracuje w godzinach od 12:00 do 18:00, natomiast w soboty i niedziele od godziny 10:00 do 18:00. Park 12C jest zaś czynny codziennie od 8:00 do 20:00. W tym obiekcie możliwy jest zakup biletu lub rezerwacja biletu w formie online. Rezerwacja zwiedzania jest w każdym przypadku obowiązkowa. Bilety można rezerwować również telefoniczne, a płatności dokonuje się poprzez wpłatę na rachunek bankowy lub w kasie stacjonarnej. Ceny biletów w tym muzeum są zróżnicowane i zależą od trasy, którą chcemy wybrać. Kształtują się one następująco:

  • Trasa Rodzinna – bilet normalny 35 zł, bilet ulowy oraz rodzinny 27 zł,
  • Trasa Turystyczna – bilet normalny 45 zł, bilet ulgowy oraz rodzinny 35 zł,
  • Trasa Wodna – bilet normalny 60 zł, bilet ulgowy oraz rodzinny 45 zł.

 

Główne atrakcje

 

Sztolnia Królowa Luiza jest jednym z głównych ośrodków edukacyjnych dla dzieci w regionie. Prowadzone są w nim zajęcia o szerokiej tematyce, których głównym celem jest edukacja dzieci. Dlatego można go również uznać za szczególne miejsce przyjazne dziecku. Podczas zwiedzania indywidualnego dla turystów dostępne są trzy trasy podziemne: Trasa Wodna, Trasa Turystyczna oraz Trasa Rodzinna, a także Park Techniki Wojskowej. Trasa Rodzinna dostępna jest dla dzieci od czwartego roku życia, Trasa Turystyczna od szóstego roku życia, a Trasa Wodna od siódmego roku życia. Związane jest to z poziomem trudności przejścia tych tras. Każda z tras zawiera szczególne walory edukacyjne oraz krajoznawcze, szczególnie interesujące dla najmłodszych uczestników wycieczek. Ponadto w Sztolni Królowej Luizy odbywają się liczne zajęcia edukacyjne, przeznaczone dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. W związku z szeroką ofertą edukacyjną, z całą pewnością można stwierdzić, że jest to muzeum idealne dla dzieci, w którym mogą one poznać historię wydobycia węgla kamiennego.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Środa10:00 - 18:00
  • Czwartek10:00 - 18:00
  • Piątek10:00 - 18:00
  • Sobota10:00 - 18:00
  • Niedziela10:00 - 18:00
  • Cennik 27 - 35

Claim This Listing