Ulica Żywiołów powstała w centrum EC1 w Łodzi. Powierzchnia tego miejsca zajmuje aż 1,5 tysiąca metrów kwadratowych, co pozwala na spędzenie wspaniałego czasu wspólnie z dziećmi. Ulica Żywiołów to przede wszystkim wystawa, która dotyczy pięciu żywiołów, czyli Wody, Życia, Ziemi, Powietrza i Ognia. Każda z tych stref pozwala odkryć i poeksperymentować z poszczególnymi żywiołami i zobaczyć, jaką siłę niosą. Dostępne są eksponaty, wystawy interaktywne oraz mała architektura i wystawy czasowe, które regularnie można podziwiać.

Ulica Żywiołów EC1 w Łodzi – zwiedzanie

Ulica Żywiołów składa się z trzech pięter, które są podzielone na różne strefy. Każda z nich dotyczy, jak już wcześniej zostało wspomniane, innych żywiołów. Na początku wchodzi się do tunelu, którego zadaniem jest wyostrzenie zmysłów. Najmłodsi mogą dotykać struktur i różnych kształtów, a przy okazji słuchają i obserwują. W jednej z sal można zobaczyć miniaturowy układ słoneczny. Jest także tor, po którym przebrane dzieci za planety biegają po orbicie. Jest to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych. Jest także basem z klockami, a także olbrzymie puzzle. Wszystkie te atrakcje dostępne są na ostatnim piętrze, od którego najczęściej zaczyna się zwiedzanie. Na niższe kondygnacje można zjechać zjeżdżalnią lub zejść tunelem z siatki. Na kolejnym piętrze są stanowiska dotyczące człowieka i zwierząt. Można zobaczyć, jak zwierzaki postrzegają świat i jaki człowiek daje się zwieść iluzjom. Dzieciaki na pewno skorzystają z przejścia pajęczyną, na którego przejście ma się jedynie minutę. Najwięcej emocji wzbudzają atrakcje dotyczące wody i ognia. Można w tych częściach używać wodnych pistoletów oraz samodzielnie uruchomić fontannę. Jest także możliwość zobaczenia pokazu ognistego wiru i można siłą własnych mięśni wytworzyć energię lub napompować powietrze niezbędne do wzniesienia rakiety w górę.

Ulica Żywiołów Łódź – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Cały kompleks jest niezwykle ciekawy i atrakcyjnie zaaranżowany. Zarazem jest to centrum naukowe, ale także i rozrywkowe. Można wynieść wiele cennych informacji, które mogą przydać się w codziennym życiu. Eksperymentowanie, dotykanie czy próbowanie różnych rzeczy to także świetna zabawa, która jeszcze bardziej uzmysławia, jak działają żywioły. Znajdują się tu miejsca do zabawy, czyli można pozjeżdżać, wspinać się lub bawić w basenach z klockami. Jest oczywiście sfera naukowa, która pozwala zgłębić różne tematy. Na pewno w takim miejscu będą świetnie bawić się dzieciaki w każdym wieku, ale i dorośli nie będą się nudzić. W przerwie można kupić sobie kawę czy herbatę z automatu lub napić się wody. Warto wiedzieć, że w centrum należy mieć obuwie na zmianę oraz przyda się moneta 2-złotowa, którą należy włożyć do szafki. Są również liczne udogodnienia dla rodziców. Jest dostępny przewijak dla niemowlaków oraz przestrzeń dla matek karmiących. Rodzice, którzy chcą zostawić dzieci, aby samodzielnie zwiedzały, mogą udać się do strefy wypoczynku, w której można poczytać, zrelaksować się lub popracować. Dla dzieci warto także zabrać ubranie na zmianę, gdyż przy stanowisku wodnym najmłodsi mogą się zmoczyć.

Dlaczego warto odwiedzić Ulicę Żywiołów w Łodzi?

Ulica Żywiołów Łódź to wspaniałe miejsce, w którym można spędzić kilka godzin z dziećmi w każdym wieku. Nie tylko najmłodsi, ale także nastolatkowie nauczą się i doświadczą wielu ciekawych rzeczy związanych z pięcioma żywiołami. Bilety wstępu nie są drogie, a dodatkowo można kupić bilety z Kartą Łodzianina lub Kartą Dużej Rodziny, dzięki czemu można oszczędzić. Najlepiej bilety zamawiać przez internet, gdyż wówczas będzie się mieć pewność, że nie zabraknie miejsc do zwiedzania. Całe centrum ma wiele do zaoferowania i można spędzić tam kilka godzin, świetnie się bawiąc. Jest również możliwość zorganizowania w tym miejscu urodzin dla dzieci lub uczestnictwa w warsztatach organizowanych najczęściej w okresie wakacyjnym. Organizowane są także zajęcia dla uczniów klas 1-3, podczas których przeprowadzane są różnego rodzaju eksperymenty czy obserwacje.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)