Wakacje są czasem, który warto spędzać na powietrzu. Wrocław oferuje szereg atrakcji, które pozwalają na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Jedną z takich atrakcji jest z pewnością wizyta we wrocławskim zoo.

 

Gdzie znajdę zoo?

Zoo Wrocław mieści się przy ul. Z. Wróblewskiego 1-5 we Wrocławiu. Dojazd do zoo nie stanowi problemu, ponieważ dojeżdżają tu tramwaje nr 1, 2, 4 i 10. Wysiąść należy na przystanku Hala Stulecia lub Zoo. Oprócz tego można wybrać się również autobusem linii 115, 145 lub 146 do przystanku Hala Stulecia.

 

Ile to kosztuje?

Ceny biletów różnią się w zależności od tego, jakiego rodzaju bilet chcemy nabyć. Bilet normalny kosztuje 45 zł. Bilet ulgowy, z którego mogą skorzystać osoby w wieku od 3 do 21 lat, a także emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne to koszt 35 zł. Studenci skorzystają z oferty zoo w cenie 40 zł. Można również nabyć bilet rodzinny za 150 zł, który umożliwia wejście rodzinie, składającej się maksymalnie z dwóch osób dorosłych oraz trójki dzieci. Natomiast dla dzieci w wieku do 3 lat oraz seniorów 75+ wstęp jest bezpłatny.

 

Atrakcje

Wrocławskie zoo gwarantuje szereg atrakcji, umożliwiających spędzenie całego dnia w tym miejscu. Na terenie zoo znajduje się 12 pawilonów tematycznych, które przedstawiają określone regiony świata i wybrane grupy zwierząt. Znaleźć można tu na przykład Afrykarium, przedstawiające ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. Odwiedzić można również takie pawilony jak: krokodylarnia, małpiarnia, ptaszkarnia czy słoniarnia. W każdym z nich odnaleźć można przedstawicieli innych gatunków zwierząt, które na pewno wzbudzą ciekawość u dzieci.

 

Poza typowymi dla zoo atrakcjami, dzieci mogą skorzystać również z jazdy na kucach. Przejażdżki odbywają się na specjalnie do tego przygotowanym wybiegu, pod okiem prowadzącego. Skorzystać mogą z nich dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

 

Na terenie zoo, znajdują się również miejsca, w których można nabyć pamiątki takie jak pluszaki i kubki, które sprawią dzieciom wiele radości i pozostawią miłe wspomnienie o wizycie w zoo.

 

Wrocławskie zoo jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zainteresuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Oprócz rozrywki i spędzenia miłego czasu z rodziną, posiada również walory edukacyjne. Można dowiedzieć się sporo o gatunkach zwierząt zamieszkujących wszystkie kontynenty. Właśnie dlatego jest to wspaniałe miejsce przyjazne dziecku, które konieczne należy z nim odwiedzić. To dobry sposób na rozwijanie jest zainteresowań. Z pewnością dostarczy też wiele radości.

 

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 17:00
  • Wtorek09:00 - 17:00
  • Środa09:00 - 17:00
  • Czwartek09:00 - 17:00
  • Piątek09:00 - 17:00
  • Sobota09:00 - 19:00
  • Niedziela09:00 - 19:00
  • Cennik 35 - 45

Claim This Listing