Spacerowanie w otoczeniu zieleni to doskonały sposób, żeby wyciszyć i zrelaksować ciało i umysł, ale też doskonale się bawić. Jeśli dodać do tego możliwość obcowania i podglądania zwyczajów zwierząt, co docenią szczególnie dzieci, ale i dorośli, to mamy przepis na naprawdę ciekawie spędzony czas. Głównym składnikiem tego przepisu jest Zoo Kraków.

 

Krakowski ogród zoologiczny znajduje się w Lesie Wolskim. To park o charakterze leśnym, w którym wytyczono wiele oznakowanych ścieżek pieszych. Miłośnicy jednośladów również znajdą tu coś dla siebie, bo na jego obszarze wyznaczono również szlaki rowerowe.

 

Choć krakowskie zoo jest średniej wielkości placówką, to nie można narzekać na brak ciekawych okazów. W ogrodzie znajduje się ponad 1400 różnych zwierząt, w tym ponad 100 to zwierzęta ginące lub takie, którym zagraża wyginięcie. Możliwość przyglądania się słoniom indyjskim, pandzie małej, panterze śnieżnej, wilkowi grzywiastemu, lemurom czy kondorom wielkim sprawia, że jest to miejsce przyjazne dziecku. Najmłodsi wizytujący są zafascynowani zwierzętami i obserwują je z nieukrywaną ciekawością. Podglądać można także różne małpy, koty, żyrafy, zebry i inne egzotyczne okazy.

 

W zoo można oglądać ssaki, ptaki, ryby, gady i płazy, a także nakarmić niektóre z nich – na przykład przyjazne uchatki, ale nie tylko. Mini zoo to miejsce stworzone z myślą o młodych odkrywcach i miłośnikach zwierząt. Dzieci mogą obcować w bezpośredniej bliskości z młodymi zwierzętami i karmić kucyki, miniaturowe króliki, świnki morskie, żółwie, kózki, osiołki i lamy. To dobra okazja, by dziecko przeżyło pierwszy kontakt ze zwierzętami i nauczyło się traktować je z szacunkiem, ale także świetna zabawa.

 

Zoo czynne jest codziennie – również w niedziele i święta, kasa działa od 9:00 do 18:00. Bilet normalny kosztuje 18 zł, ulgowy 9 zł. W ogrodzie zoologicznym honorowane są karty uprawniające do zniżek: Krakowska Karta Rodzinna 3+ (bilet normalny 9 zł, bilet ulgowy 5 zł) oraz Program Kraków dla rodziny “N” (dziecko niepełnosprawne – wejście bezpłatne, bilet normalny 9 zł, towarzyszące dziecko 5 zł). Ponadto z opłaty za wejście zwolnieni są wychowankowie Domów Dziecka, dzieci do lat 3 oraz osoby niepełnosprawne legitymujące się zaświadczeniem potwierdzającym niepełnosprawność. Płatności za bilety można dokonać gotówką lub kartą.

 

Infrastruktura zoo jest tak zaplanowana, aby zwiedzanie dostarczyło jak najwięcej przyjemności, poprowadzenie wielu alejek pozwala samodzielnie decydować o długości zwiedzania. Na terenie ogrodu znajdują się toalety.

Oceń i dodaj opinie

Twoja ocena

angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Postaraj się, aby opinia miała conajmniej 140 znaków ;)

Zobacz godziny otwarcia
  • Poniedziałek09:00 - 18:00
  • Wtorek09:00 - 18:00
  • Środa09:00 - 18:00
  • Czwartek09:00 - 18:00
  • Piątek09:00 - 18:00
  • Sobota09:00 - 18:00
  • Niedziela09:00 - 18:00
  • Cennik 9 - 18

Claim This Listing